Yepyeni Moda İkonu Özge Bitmez

0
340

Özge Bitmez taninmis bir stilist ve moda ikonu kombinleriyle herkesin dikkatini çekiyor ve kendi kişisel dokunuşları ile yarattığı orijinal tasarımlar moda çevrelerinde büyük beğeni topluyor. Modanın dışında televizyon sektöründe de başarılı bir kariyer götürmekte olan Özge moda ve lisfestyle ile ilgili bazı TV programlarının yapımında ve konseptinde görev alıyor. Moda dünyasına getirdiği bu taze bakış açısı ve ilgi çekici kişiliği sayesinde yıllar içinde dünyanın her yerinden 100 bini aşan Instagram takipçileri ile fenomen olmayı da başaran Özge’nin hayatı moda, TV ve sosyal medya arasında gidip gelen yoğun bir tempo ile devam ediyor.

Özge, İstanbul Kültür Üniversitesi’nden 2014 yılında mezun olduktan sonra TV sektöründe çalışmaya başlayıp moda konusundaki yaratıcı fikirlerini de Instagram üzerinden takipçileri ile paylaşmaya başladı. Amatör olarak yaptığı tasarımlarının gördüğü büyük ilgi ve aldığı olumlu tepkiler üzerine moda alanında da profesyonelleşmeye karar verdi ve 2017 yılında kendi tasarımlarını satışa sunduğu internet sitesini (www.ozgebitmez.com) kurdu. O zamandan beri sitesinde sergilediği özel tasarımları gerek Türkiye’de gerekse başta Avrupa olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde büyük ilgi görmeyi sürdürüyor.

İstanbul’da, Avrupa’da, ve dünyanın pek çok farklı yerlerindeki moda trendlerini yakından takip eden ve önemli moda haftalarını çoğu zaman yerinde izleyen Özge, tasarımlarında da klasik çizgilerle modern bakışları bir araya getiriyor. Bu orijinal çizgisi ile moda ve sanat dünyasında birçok ünlü ismin de ilgisini çekmeyi başarmış ve hatta Avrupa’da bazı ünlü isimlerin moda danışmanlığını da yapmaya başlamış. Hayatından her kötü enerjiyi çıkararak sadece pozitif yaşamayı istediğini söyleyen Özge’nin bu hayat görüşü stiline ve moda konseptine de yansıyarak yaratıcı, orijinal ve pozitif çizgileriyle beğeni toplamaya devam eden tasarımlarına ilham kaynağı oluyor.