Sunum öncesinde bir açıklama yapan Bihter Merey;

0
1954
Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi, geçtiğimiz gün Uzman Klinik Psikolog ve Psikoterapist Bihter Merey sunumu ile “Yeniden Başlamak” konulu bir söyleşiye ev sahipliği yaptı. 

Düzenlediği etkinlikler ile ziyaretçilerine, alışverişin yanı sıra eğlence ve kültür aktiviteleri de sunan Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi, alanında uzman kişiler tarafından, sağlıklı beslenme ve mutlu yaşam sohbetleri gerçekleştiriyor. Sağlık ve psikoloji alanlarında birçok konunun uzman kişiler tarafından irdelendiği sohbetlerde konuşmacı konuk olarak katılan Psikoloji Bodrum Danışmanlık Merkezi’nin sahibi Uzman Klinik Psikolog ve Psikoterapist Bihter Merey, “Yeniden Başlamak” konu başlığıyla bir sunum gerçekleştirdi.

 

Oldukça kalabalık bir izleyici kitlesine, hayatın her döneminde mutlu ve güçlü olabilmeyi anlatan Merey, özellikle Bodrum’da hayatlarına “Yeniden Başlamak” için gelen çok fazla aile olduğunu o nedenle güncel bir konuyu gündeme taşımanın uygun olacağını düşündüğünü belirtti.

Sunum öncesinde bir açıklama yapan Bihter Merey;

“Yeni sene, yeni başlangıç. Yeni yılla birlikte yeniden başlamayı konuşmak, Bodrum’a benim gibi sonradan gelerek, buranın şartlarına iklimine, yaşam koşullarına kısaca yeni bir hayatın getirdiği baskıları konuşmak için toplandık.

Hayatımızda zorlandığımız bazı yerlerde veya hayatın bizi mecburen getirdiği noktalarda nasıl yeniden başlayabiliriz. Zorlukların üstesinden nasıl gelebiliriz, tahammülümüzü, toleranslarımız, nasıl arttırabiliriz? Bizleri zorlayan olaylar karşısında nasıl daha esnek olabiliriz? Bu konuları konuşacağız.

Hayatta mutlu olmak, iyi hissetmek istiyoruz. Ama açıkçası tam olarak ne istediğimizi bilmiyoruz. Gerçekten kendi kaynaklarımızı, kendi gücümüzü bilmiyoruz. Bahanelerimiz veya bazı engellerimiz var. Kendimizi keşfedebilmeyi, kendi kaynaklarımızı görebilmeyi ve kendimizle kendimiz arasında olan engelleri kaldırabilecek ipuçlarını paylaşıyoruz.” Dedi.

Yaklaşık 1 saat süren sunumun ardından izleyicilerinin sorularını cevaplayan Uzman Klinik Psikolog ve Psikoterapist Bihter Merey, katılımcılar arasında yaptığı çekiliş ile Serpil Öztürk, Meryem Gökçe ve Semra Türk isimli dinleyicilerine David Buns’ün “İyi Hissetmek” isimli kitabını hediye etti.

Sağlıklı Beslenme ve Mutlu Yaşam Sohbetlerinin bir sonraki konuğu olarak yeniden izleyiciyle buluşacak olan Uzman Klinik Psikolog ve Psikoterapist Bihter Merey, 26 Ocak Cumartesi günü saat 14.00’te yapılacak olan toplantıda, “Kaygıdan Kaygılanmamak” başlığı altında bilgiler verecek.

haber:alifikret er