Sevtuğ Kasapbaşoğlu karantinada can dostlarıyla.

0
784
Sevtuğ Kasapbaşoğlu Yaptığı danslarıyla çok konuşulan şarkıcı ,paylaşımına bir yenisini daha ekledi. Güzel şarkıçı uzun bir aradan sonra Köpekleriyle  dostluk pozunu takipçileriyle paylaştı.
Sevtuğ Kasapbaşoğlu Dünya küresel bir felaket ile boğuşurken insanoğlu büyük bir sınav veriyor aslında.. Öyle ki zengini, fakiri, ünlüsü, ünsüzü,zalimi, iyisi hiçbir ayrım yapmadan bu sınava tabi tutuluyor insanoğlu.. O çok kendini beğenen kendini kaf dağında görenlerde, lahmacuna 150 TL verenlerde çaresiz yani..

Aslında bu süreçten ders çıkarılacak çok şey var canlı atlatabilir isek, insanoğlu çok uçlarda yaşıyor hiçbirşeyden mutlu olamıyordu ki, evrenin asıl sahibinden bir hatırlatma mesajı geldi.. İnsanoğlu, canlılara havaya suya doğal kaynaklara öylesine zarar verdiki bilinen sona emin adımlarla yaklaşır oldu.. Gelelim ülkemizdeki coronavirüs tablosuna.. Evde kalmamız şart bu virüsten ve yayılmasından başka türlü kurtuluşumuz mümkün değil.. Yaklaşık 1 aydır evden adım atmadım buna rağmen eve gelen market poşetlerinden acaba bulaşmış olabilir mi diye bizler paranoya yaparken, sadece sıkıldım bahanesiyle sokakta gezinen dolusuya insanı anlamak mümkün değil..bizler onlar sayelerinde evde boşuna oturuyoruz ve bu süreci uzatmalarını hayret ve sinir içinde izliyoruz.

,Lütfen gerekmedikçe evden çıkmayalım bu virüsü el birliğiyle alt edelim.. Evde bile olsak birbirimizle mesafeyi koruyalım, sarılmayalım, evde mümkün olduğunca hareketli olalım, spor yapalım, uyku düzenimize dikkat edelim, beslenme programı uygulayalım ve en önemlisi de içimize dönelim. Bu süreci lehimize çevirebiliriz, hem donanımımızı arttırarak, hemde özümüze dönerek.. Örneğin ben repertuar çalışıyorum, kitaplar okuyorum, yeni bir dil olarak ispanyolca öğrenmeye çalışıyorum, yeni yemekler yapmaya uğraşıyorum,film izliyorum, puzzle yapıyorum, köpeklerime ve anneme daha fazla vakit ayırıyorum yani kısacası evin keyfini çıkartmaya çalışıyorum sizde öyle yapın ve lütfen EVDE KALIN, SAĞLIKLI KALIN…