Şarabesk’le nostalji

0
56
Geçtiğimiz yıllarda kurulan ve nostaljik şarkılar seslendiren “Şarabesk” grubu pandemiye rağmen çalışmalarını devam ettiriyor. Kendilerini normalleşme sürecine hazırlayan grup elemanları 1970’te Ercan Turgut’un seslendirdiği ve hit olan “Dönemezsin Sen” adlı şarkıya çektiler.

Eskimeyen şarkıları seslendirmek üzere geçtiğimiz yıllarda bir araya gelerek kurdukları “Şarabesk” adlı grup ile dikkat çeken Mehmet Yöntem, Cem Sait Arslantunalı, Argun Erişçi, Ümit Hoşgör, Eser Aygün ve grubun solisti Ayça Bingöl müzik çalışmalarını sürdürüyorlar. 70’li, 80’li ve 90’lı yılların arabesk ve Türk sanat müziğinin hit şarkılarından oluşan sahne repertuvarları ile müzikseverlerin beğenisini kazanan grup yeni bir de klip çektiler.

1979 yılında Ercan Turgut söylediği ve sözleri ile müziği Tahir Dökme’ye ait olan “Dönemezsin Sen” adlı döneminin hit şarkısına klip çeken grup elemanları pandeminin bütün hızıyla yaşandığı şu günlerde klip çektiklerini belirterek “Amacımız normalleşme günlerine hazır olmak. Müzik şimdi suskun ama müzikle dolu günlere hazır olmamız gerektiğine inanıyoruz” dediler.haber :caner budak