MUTLU BİR YAŞAM İÇİN ONU DİNLEYİN…

0
893
Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezinde (Yarın) 26 Ocak Cumartesi günü Uzman Klinik Psikolog ve Psikoterapist Bihter Merey sunumu ile Kaygıdan Kaygılanmak konulu bir söyleşi yapılacak...

Sağlıklı Beslenme ve Mutlu Yaşam Sohbetlerinin bir sonraki konuğu olarak yeniden izleyiciyle buluşacak olan  Bihter Merey, 26 Ocak Cumartesi günü saat 14.00’te yapılacak olan toplantıda, “Kaygıdan Kaygılanmamak” başlığı altında bilgiler verecek.

Düzenlediği etkinlikler ile ziyaretçilerine, alışverişin yanı sıra eğlence ve kültür aktiviteleri de sunan Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi, alanında uzman kişiler tarafından, sağlıklı beslenme ve mutlu yaşam sohbetleri gerçekleştiriyor. Sağlık ve psikoloji alanlarında birçok konunun uzman kişiler tarafından irdelendiği sohbetlerde konuşmacı konuk olarak katılan Psikoloji Bodrum Danışmanlık Merkezi’nin sahibi Uzman Klinik Psikolog ve Psikoterapist Bihter Merey’in bu sunumunu kaçırmayınız…

BİHTER MEREY KİMDİR?

Bihter MEREY, 2003 yılında Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra; aynı yıl Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde ÖSYM tam bursuyla kazandığı lisans eğitimine başlamıştır.

2007 yılında fakülte üçüncülüğüyle mezuniyetinin ardından; kazandığı başarı bursuyla yine Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji programında yüksek lisans eğitimine başlamıştır.

2010 yılında Avusturya, Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan ve Türkiye örneklem gruplarıyla kaygı üzerine çalıştığı teziyle birlikte yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Alanındaki yetkin isimlerden, Kognitif Davranışçı Terapi(CBT) ve Şema Terapi eğitimlerini alarak psikoterapist olmaya hak kazanmıştır. Bu alanlardaki süpervizyon çalışmaları da halen sürmektedir.

Davranış Bilimleri Enstitüsü, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Sandoz İlaç, çeşitli anaokulları ve klinik deneyimleri bulunmaktadır. Bununla birlikte, uzun süre İş Psikolojisi danışmanlığı yapmıştır.

Klinik çalışmaları ve bireysel yetişkin psikoterapi seanslarını İstanbul’da Bostancı Psikoterapi Merkezi’nde; Bodrum’da ise Sianji Life Sağlık Merkezi’nde sürdürmüştür.

Kendisi şu anda 11 yıllık mesleki deneyimiyle birlikte Bodrum’da kendi danışmanlık merkezi olan Psikoloji Bodrum’da danışanlarını görmektedir.