İZMİR’DE SANATIN BAŞKENTİ TORBALI

0
1047

Bu yıl ilki düzenlenecek olan Torbalı Tiyatro Günleri üç dev klasik ile İzmir’e ‘’Merhaba’’diyecek.

Nitelikli sanat anlayışı ile İzmir Torbalı’da tiyatro ve sanatın önemli dallarına verdiği destek ile farkını ortaya koyan Torbalı Belediyesi Katkılarıyla düzenlenecek olan Torbalı Tiyatro Günleri
12 Aralık’da başlayacak ve 14 Aralık’ta son bulacak.

Üç gün sürecek‘’Torbalı Tiyatro Günleri’’ ile ilgili AtaDor Prodüksiyon ve KBT Prodüksiyon yoğun bir tempoyla çalışmalarını sürdürüyor. AtaDor ArT Atölye’nin Genel Sanat Yönetmeni Caner Doğruyol, Torbalı Tiyatro Günleri ile ilgili ‘’ Torbalı birçok güzelliği fazlasıyla hak ediyor. Özellikle Belediye Başkanı Sayın İsmail Uygur ve Kültür Müdürümüz Sayın Serkan Tekin, Torbalı için sanata özellikle de tiyatroya dair önemli katkılar sağlıyorlar. Nitelikli sanat anlayışına sahip Serkan Tekin’in destekleri asla yadsınamaz. Torbalı Tiyatro Günleri, Torbalı’nın bir klasiği haline gelecek ve ilerleyen yıllarda uluslar arası boyutlara taşınacaktır. Bir Torbalı Markası olmasını hedeflediğimiz bu organizasyon da Belediye Başkanımız İsmail Uygur ve Kültür Müdürümüz Serkan Tekin’e AtaDor ve KBT Prodüksiyon Ailesi olarak şükranlarımızı sunarız. ‘’ dedi.

Genel Koordinatörlüğünü Oyuncu ve iş adamı Işık Tolgay’ın , Genel Sanat Yönetmenliğini de Anton Çehov ve Ekin Yazın Dostları ödüllü oyuncu, yönetmen ve müzisyen Erdem Topuz’un üstlendiği Dionysos Tiyatro, Bir Delinin Hatıra Defteri (Erdem Topuz) , Oblomov ve Fareler ve İnsanlar isimli oyunlarını sergileyecekler.
Erdem Topuz’un hayat verdiği BİR DELİNİN HATIRA DEFTERİ isimli oyun 2015 Yılında Rusya Yalta Anton Çehov Uluslararası Festivalinde ülkemize Rus Klasiği en iyi yorum ödülü getirmiş, 2014 yılında Rusya Arkhangelsk Uluslararası Tiyatro Festivalinde 1000’e yakın Rus seyirciyle Türkçe buluşup bir ilke imza atmıştı.
Geçtiğimiz sezon OBLOMOV Dionysos Tiyatro genel sanat yönetmeni Erdem Topuz tarafından oyunlaştırılmış ve ülkemizde ilk defa sergilenmişti. Erdem Topuz, OBLOMOV’daki rolüyle Ekin Yazın Dostları tarafından Küçük Sahne En İyi Erkek Oyuncu ödülü almıştı.

23 Kasım’da Profilo Kültür Merkezi’nde prömiyeri yapılacak olan FARELER VE İNSANLAR ise bu sezona giren iddialı yapımlar arasında.