EMRE ERDEMOĞLU MODA DİREKTÖRÜ OLDU

0
420
Dünya çapında başarısını kanıtlamış, Türkiye’nin ünlü moda tasarımcılarından Emre Erdemoğlu, uluslararası eğitim veren moda akademisi International Altier Academy’nin 2020/2021 Moda Direktörü oldu.

Geçtiğimiz günlerde sonbahar-kış koleksiyonu defilesinde Murat Dalkılıç’ın yürümesiyle çok konuşulan tasarımcı Emre Erdemoğlu, genç yetenekleri moda sektörüne kazandırmak için eğitim verecek.

Geleceğin moda profesyonellerini İstanbul ve Londra’da yenilikçi eğitimlerle buluşturan Altier Academy, modayla ilgili tüm alanlardaki global vizyonu ve kalitesiyle akademik içeriğini gerçek hayatla buluşturmaya devam ediyor. Yerli ve Yabancı Moda endüstrisinin profesyonel tecrübesine sahip moda tasarımcılarıyla başarılı projelere imza atan Altier Moda Akademisi, 2020- 2021 eğitim dönemi moda direktörlüğü için Emre Erdemoğlu ile anlaştı.

Erdemoğlu, geleceğin Moda Tasarımı, Stilistlik ve Modelistlik öğrencilerini ve moda eğitmenlerini, yıl boyunca teori ve teknik akademik programları yöneterek koçluk yapacak. Ayrıca koleksiyon sunumu hazırlıkları, moda tasarımcıları ve sektörel buluşmalarla trunk show, workshoplar, trend sunum ve farklı projelerle düzenleyerek, genç yetenekleri tam nitelikli olarak iş hayatına hazırlayacak.

Altier Academy ile imzaladığı anlaşma sonrası tasarımcı Emre Erdemoğlu ; ‘ Tüm moda bölümlerin müfredatlarını eğitmenler ile revize ettik. Öğrenciler mezun olduktan sonra bir moda tasarımcısı olarak iş hayatında hangi aşamalardan geçip ne uygulayacaksa ona göre tüm detayları güncelledik. Hedefim trendleri, kumaşları, renkleri ve aksesuarları çok iyi bilen tasarımcıların yetişmesini sağlamak. Bu bir çizim kursu değil, uluslararası hedefleri olan bir moda akademisi, bu yüzden burada moda direktörü olmak beni çok mutlu etti. Gelecekte bu mesleği seçecek olan gençlere tavsiyem yoğun ve disiplinli bir çalışma temposuna hazırlarsa, eğer kendi markasını oluşturmak, profesyonel firmalarda çalışmak istiyorlarsa bunu göze alarak eğitim almaya gelmeliler’ dedi

2020- 2021 Altier Moda Akademisi’nin akademik programlarının ortak teması olan ‘Sürdürebilir Moda’ ile öğrencilere farklı bir yön ve bakış açısı sağlamayı hedefliyor.