ELİF KASK PİSACANE, TAKİPÇİSİNE ÖYLE BİR ÇIKIŞTI Kİ… !

0
1174
2014 yılında En İyi Kadın Yazar Ödülü'nün sahibi gazeteci ve yazar Elif Kask Pisacane, instagram hesabında tüm dünyanın gündemine oturan Covid-19 ile ilgili Amerika'da yapılan birtakım test sonuçlarına yönelik insanlara bilgi verici bir paylaşım yaptı.

 

”Birtakım hesaplamaları yapmak için matematikçi olmaya gerek yok.Bakkal hesabı yeter.Virüs güneşte yaşayamıyor, ölüyor.Amerika’da yapılan testlerde dışarıda, güneşin olduğu zamanlarda virüs bulunmazken evde bulunuyor.Türkiye’de parkları,bahçeleri açın.İnsanların bağışıklık sistemleri iyice zayıflıyor evde…” gibi deneylerle açıklanmış olan ve kendine has yorumlarını belirttiği paylaşımına takipçisinden gelen yanıt, polemiğe neden oldu.

Elif Kask Pisacane‘den beklenen cevap ”Sıcaktan kavrulan ülkelerde virüs var farkında mısınız ? Virüsün 70 derecenin üzerinde öldüğü deneylerle paylaşıldı ancak sıcaklığın yüksek olduğu her yerde virüs hâlâ var, ölüm de var. İnsanları yanlış bilgilendirmeyin, ölümlerine sebep olmayın!” şeklinde yorum yapan takipçisine çok sert bir şekilde geldi:

”O sizin düşünceniz sanırım.Çünkü bilim ve deneyle gidersek içeride virüs bulunurken dışarıda bulunmadığı ispatlandı.Sizin elinizde aksi bir belge varsa söyleyin ve referans verin.”