“DOKUNMADAN AŞK BENİ ÇOK ETKİLEDİ”

0
2017
İran- Türkiye ortak yapımı ‘Bana Bir Aşk Şarkısı Söyle’ Alp Tekin / Hüzzam Film yapımcılığında ve Mehrdad Ghaffarzadeh yönetmenliğinde 29 Mart’ta izleyiciyle buluşuyor. Filmin başrollerinde yer alan Yusuf Çim,  Afsaneh Pakroo, Ali Burak Ceylan, Hazal Türesan, Farnaz Mahmoudinobar, Alihan Türkdemir, Azerbaycanlı şarkıcı Çinare Melikzadeh önceki gün Swissotel’de gerçekleştirilen basın toplantısına katıldı

Ekibin keyifli geçen röportajlarında başrol oyuncusu Yusuf Çim “Heyecanlıyız, çok keyifli bir süreçti. Filmi 2,5 ayda tamamladık. Altını çizerek söylediğimiz şey dokunmadan hareketlerle, hislerle olan bir aşk hikayesi. Mecnun’un Leyla’ya duyduğu saf aşk hikayesi. Dokunmadan aşk beni çok etkiledi. İran’dan bu teklifin bana gelmesine çok mutlu oldum.  Filmin bir diğer özelliği de 40 yıl sonra çekilen ilk Türk -İran ortak yapımı film olması” sözleriyle heyecanını anlattı. Çim, rolünü “Emre iyi kalpli, çok sevecen, arkadaşlarına çok düşkün. Çocuk esirgeme kurumunda günün yarısını geçiriyor. Sonrasında bir müzik yolculuğu başlıyor” cümleleriyle özetledi.

Hazal Türesan ise “İki ülke var bu projenin içinde ve bizler yer almaktan çok mutluyuz. Farklı kültürler nasıl anlaşır benim en büyük sorunum buydu. Farsça bilmiyorum ama öğrendik ki duygular evrensel. Hırslı ve hırslarına tutunmuş tırnaklarıyla kazanmış bir kadını oynuyorum ve Ayla aşkını da öyle koparmak istiyor”derken Çınare Melikzadeh “Çok şanslıyım, böyle bir ekiple çalıştığım için çok mutlu oldum” şeklinde konuştu.

Afsaneh Pakroo “Umarım seyirci sevecek. İran’dan katıldım bu projeye. hem Türkçe hem Farsça konuşuyorum. Çok iyi bir ekiple çalıştım “ diyerek rol arkadaşlarına övgü dolu sözler söyledi.

“İSTANBUL’UN KIRGIN SOKAKLARIYLA

İRAN KÜLTÜRÜ KARŞI KARŞIYA”

Filmde Hakan karakterini canlandıran Ali Burak Ceylan “Filmin başından beri hep kardeşim olsa diye bir esprimiz var. Hakan, sokağın karanlık yüzüyle yüzleşen biri onu oradan çıkartan da Emre. Sahip olamadığı her şeyi Emre’nin başarmasını istiyor. Müzik dünyasına girip biliyormuş gibi hareket ettikleri tatlı bir hikaye görüyoruz. Samimi bir aşk hikayesinde dostluğun da barındığı çok güzel bir konu işledik. İstanbul’un kırgın sokaklarıyla İran kültürünü karşı karşıya görüyoruz. Türk ekip, İngiliz yönetmen, Azeri oyuncular. Gözyaşının rengi, mutluluğun da tadı olmaz. Bir projeyle 4-5 ülkeyle dostluk kurduk” açıklamasıyla tüm oyuncular tarafından alkışlandı.

İranlı oyuncu Farnaz Mahmoudinobar “Bu ekiple çalıştığım için çok mutluyum. Filmde kendimi canlandırıyorum diyebilirim. İran’dan Türkiye’ye yerleşmiş bir kadını canlandırıyorum ama kötü bir karakter. Seyirci de umarım beğenir” açıklamasını yaptı.

Yusuf Çim, gala için İran’a da gideceklerini söyleyerek “Ben daha İran’a gitmedim, bir ay sonra galaya gideceğiz” dedi.

Çim, basın mensuplarının ‘Özge Özkaplan hangi şarkılarınızı beğeniyor?’ sorusu üzerine “ 3 tane şarkı okudum, Özge Hanım bütün şarkıları beğeniyor” diyerek yeni ilişkisinin iyi gittiğinin sinyalini verdi.

Filmin çocuk oyuncusu Alihan Türkdemir’in “İran Türk ortak bir projeydi. Çok tatlı bir ekibimiz vardı, herkesin eline sağlık.  Benim oynadığım rol yetimhanede kalıyor, zor şartlarda büyüyor. Ben Yusuf Çim’in küçüklüğünü oynadım” diyerek herkesi güldürdü.haber :murat tamay