Ana Sayfa Magazin Ayasofya’da çıplak fotoğraf çektiren mankene dava açıldı

Ayasofya’da çıplak fotoğraf çektiren mankene dava açıldı

0
533
Ayasofya'da çıplak fotoğraf çektiren, Kapadokya'da Türk Bayrağı üzerine yatarak çıplak poz veren Belçikalı manken Marisa Papen hakkında 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Belçikalı manken Papen’in 2018’de Türkiye’ye gelerek Ayasofya Camisi’nde çıplak fotoğraf çektirmesi ve Kapadokya’da Türk Bayrağı üzerine yatarak çıplak poz vermesi üzerine başlattığı soruşturmayı tamamlandı.

Başsavcılıkça hazırlanan iddianamede, Papen hakkında ‘Devletin egemenlik alametlerini aşağılama’, ‘Hayasızca hareketler’ ve ‘Müstehcenlik’ suçlarından 2 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Hazırlanan iddianame İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

Başsavcılıkça yürütülen soruşturma kapsamında, Türkiye’den ayrıldığı için ifadesi alınamayan Papen hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Papen, Kudüs ve Mısır’da verdiği pozlardan dolayı tutuklanmış ve para cezasıyla serbest kalmıştı.

Belçikalı manken Marisa Papen, dünyanın birçok noktasında çektirdiği fotoğraflarla gündeme gelmişti. Mısır’da Karnak Tapınağı’nda, Kudüs’te ağlama duvarında çıplak fotoğraflar çektirmişti.

TÜRKİYE’YE 2018 YILINDA GELDİ

Türkiye’ye 2018 yılında gelen manken, fotoğraf çektirmek için Ayasofya’yı seçti. Çarşafla girdiği Ayasofya’da, uygunsuz fotoğraflar çektirdi. Papen daha sonra Kapadokya’da da çıplak fotoğraflar çektirdi.

ŞİKAYETLER ÜZERİNE SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Fotoğrafların yayınlanması üzerine Türkiye’de tepkiler yaşandı. Birçok vatandaş Marisa Papen’den şikayetçi oldu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

İFADE İÇİN YAKALAMA KARARI ÇIKARILMIŞTI

Belçikalı manken Türkiye’den ayrıldığı için ifadesi alınamadı. Savcılık, ifadesinin alınması için Marisa Papen hakkında yakalama kararı çıkardı.

afrika örgüsü afrika örgüsü fiyatları