Ajda Pekkan’ın o kıyafetlerindeki tüyler gerçek çıktı!

0
846
Geçtiğimiz günlerde Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda 6 bin kişiye konser veren ünlü sanatçı Ajda Pekkan’ın, sahnede kafasına taktığı tüylerin gerçek kaz tüyü olduğu iddia edilmişti. Hayvanseverliği ile tanınan ve bu tüylerden dolayı tepki alan Pekkan’dan jet yanıt gelmiş, “Tüyler sahte. Gerçek kürke ve tüylere karşı olduğumu artık bilmeyen yok. Ben bir hayvanseverim.” açıklamasını yapmıştı.

GERÇEK HOROZ TÜYÜ ÇIKTI

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay ise, bugün kendi internet sitesinde Ajda Pekkan’la ilgili “Kostümünü çıkar vicdanını giy!” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Akay, Pekkan’ın 2016 yılında yine Harbiye’de verdiği konserde giydiği kırmızı tüylü kostümü ile yine 2016’da Kıbrıs’ta bir konserde giydiği ve geçtiğimiz günlerde Harbiye konserinde kafasına taktığı tüylerle aynı olan kostümünü, ünlü modacı Muaammer Ketenci’ye sordu.

 

 

 

Akay, “Bende bu kostümleri, yurtdışında ve yurtiçinde birçok ünlü isimle çalışan usta modacı Muammer Ketenci’ye sordum. Ketenci, tüylerin kesinlikle gerçek olduğunu söyledi ve bana kendisinde bulunan tüylerden örnekler gösterdi. Ajda Pekkan’ın geçtiğimiz günlerde kafasına taktığı tüyler kaz tüyü değil gerçek horoz tüyü. 2016 yılında ise Kıbrıs konserinde tercih ettiği kostümünde de aynı tüyleri kullanmış ve onlarda gerçek horoz tüyü. Bu tüyleri kaz tüyleri ile karıştırıyorlarmış. Kaz tüyleri yoluk olurmuş.

 

 

Ajda Hanım’ın, Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde 2016 yılında verdiği konserde tercih ettiği kırmızı kıyafeti ise, gerçek devekuşu tüyünden hazırlanmış. Evindeki hayvanlara gösterdiği ilgiyi, doğadaki diğer hayvanlara göstermeyen ünlüler arasına girmesi gerçekten üzücü olan Ajda Pekkan’a, kostümünü çıkar vicdanını giy demekten başka bir kelime bulamadım.” ifadelerini kullandı.